Kostka granitowa

Kostka granitowa - kładzenieKostka granitowa to połączenie urody kamienia i wyjątkowa praktyczność. Ta kostka nie rozpadnie się, jak wiele słabo wykonanych kostek betonowych. A uroda? Do tej chyba nie trzeba nikogo przekonywać. Pozostaje tylko wybrać kolor, wymiar i sensownego wykonawcę. Poniżej zamieszczamy naszą ofertę.

Polecamy też naszych, solidnych wykonawców. Ceny od 50 zł/m2. Szczegóły do uzgodnienia i negocjacji. Ponieważ nie możemy obsłużyć wszystkich zainteresowanych naszymi zaufanymi wykonawcami, dlatego zamieściliśmy artykuł, jak układać kostkę granitową. Daje on pogląd czego wymagać od wykonawcy i jak wykonuje prace profesjonalny wykonawca. Czytaj: jak rozplanować i położyć kostkę granitową.

Oferta kostki granitowej

Kostka granitowa - rodzaje

Kolory (prosimy kliknąć by powiększyć zdjęcie):

1. szaro-ruda
2. szara
3. czerwona Vanga
4. czarna Szwed
5. grafitowa

Na zdjęciu są prezentowane wymiary kostek:

 • A – 4/6 cm
 • B – 7/9 cm

 Ceny bazowe kostki granitowej

 • ceny w kamieniołomach – do poniższych cen trzeba doliczyć koszt transportu (czytaj uwagi poniżej tabeli)
 • do końca 2015 roku kostka grafitowa nie jest dostępna
Wymiar kostki granitowej w cm Kolor Cena netto za tonę
szaro ruda 4/6 190
szaro ruda 7/9 190
szaro ruda 8/11 180
szara 4/6 190
szara 7/9 200
szara 8/11 200
szara 15/17 200
grafitowa 4/6 260
grafitowa 8/11 260
żółta 4/6 460
żółta 7/9 460
żółta 8/11 430
czerwona Vanga 4/6 540
czerwona Vanga 8/11 540
czarna Szwed 4\6 610
czarna Szwed 8/11 610
czarna Gabro 4/6 595
czarna Gabro 7/9 525

Zob. całą ofertę kostki Gabro – aktualnie w promocji!

Uwaga:

nie sprzedajemy kostki bez usługi transportowej. Powyższe ceny są podane dla porównania cen wyjściowych (w kamieniołomie), jakie na swoich stronach zamieszczają inni sprzedawcy

– możemy dostarczyć nawet 1 tonę kostki  – dostawa kurierem na palecie (kostka pakowana w big-bagi) – cena identyczna bez względu na miejsce dostawy/jednakowa w całym kraju – Zobacz koszt dostawy dla dostaw na palecie.

dostawy całopojazdowe realizujemy wywrotkami (maksimum 25 ton) lub naczepami (kostka pakowana w big-bagi – maksimum 24 tony).  O wycenę dostaw całopojazdowych prosimy pytać mailowo (preferujemy) lub telefonicznie. Zapytaj.

Oferujemy też obrzeża z czerwonego granitu  jak i płyty i płytki. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: Czerwony granit. Oferujemy także kostkę z piaskowca. Nadaje się ona na mniej obciążane powierzchnie, za to mamy do wyboru inne, ciekawe kolory. Zobacz kostkę z piaskowca.

Wydajność” kostki granitowej

„Wydajność” kostki granitowej z jednej tony (liczba metrów powierzchni, jaką można wybrukować toną kamienia)

 • Wydajność kostki o wymiarze w cm

  Metrów kwadratowych z 1 t

  Metrów kwadratowych z 25 t (pełen załadunek)

   4/6

  8 – 8,5

  200 –  210

  7/9

  6,0 –  6,3

  150 – 157

  8/11

  4,4 – 4,6

  110 – 115

  9/11

  4,3 – 4,5

  107,5 – 112,5

  15/17

  ok. 2,5

  ok. 62,5

  18/20

  ok. 2,2

  ok. 55,0

  Uwaga:Kostka cięto-łupana paletowana

 • Liczba metrów kwadratowych jest zależna od sposobu położenia. Kostkę kładzie się zachowaniem przerw między kostkami, które zasypuje się zasypką (najlepiej granitową). Zbyt ścisłe położenie kostki spowoduje jej mniejszą wydajność jak i gorszy efekt estetyczny i funkcjonalny.
 • Polecamy nie tylko kostkę surowo łupaną (ceny podane powyżej), ale także kostkę cięto-łupaną (zdjęcie obok – prosimy kliknąć na nie by je powiększyć). Kostka ta pozwala ułożyć równiejsze powierzchnie. Cena tej kostki do uzgodnienia.

 Krawężniki, oporniki, kamień murowy granit

Niezbędnym uzupełnieniem inwestycji z kostki granitowej będą obrzeża granitowe. Oferujemy obrzeża (oporniki) granitowe surowo łupane, cięte, płomieniowane, krawężniki drogowe.

Nasza oferta – zobacz.

 Podsypka do kostki granitowej

Podsypka to najdrobniejsza frakcja kamienia (0/5). Wydobywany jest w żwirowniach i odsiewany. Nie jest to kamień kruszony, bo nie może klinować się podczas wbijania kostek! Podsypkę można kupić lokalnie lub ewentualnie zamówić u nas razem z kostką. Cena do uzgodnienia w zależności od ilości i sposobu pakowania. Proponujemy przede wszystkim rozważyć zakup podsypki w żwirowniach lokalnych, a u nas zamówić zasypkę (ta musi pochodzić z kamieniołomu).

Zasypka do kostki granitowej

Polecamy jako zakup uzupełniający rozważenie zakupu zasypki. Jest to mączka granitowa do  szczelnego wypełniania  spoin (przerw między kostką granitową).  Jest „czysta mineralnie”, a więc jest dużo bardziej odporna od piasku na porastanie trawą, mchem i innymi roślinami. Piasek lubią „zagospodarować” mrówki i wynosić ze spoin, mączki granitowej to nie dotyczy. Zasypka granitowa dużo lepiej komponuje się z kostką kolorystycznie. Zasypka granitowa nadaje się do tzw. szlamowania a piasek wypłukuje się podczas tego procesu.

Cena zasypki granitowej –  80 zł netto plus worek 20 zł.

Płyty granitowe na ścieżki i chodniki

Płyty kwarcytowe formatowane - sposób ułożeniaCoraz więcej osób szuka ciekawych, niesztampowych rozwiązań na chodniki i ścieżki ogrodowe. Takim rozwiązaniem mogą być płyty granitowe. Są one szalenie funkcjonalne, trwałe i estetyczne.  Proste do położenia, zarówno we własnym zakresie, jak i przez budowlańców. Znakomicie mogą uzupełnić podjazdy z kostki granitowej. Ciągi piesze i inne powierzchnie, gdzie są mniejsze obciążenia, a poruszają się po nich ludzie. Płyty te też znakomicie nadają się na naturalistyczne tarasy. Sprawdź ofertę.

Polecamy także płyty kwarcytowe i z gnejsu. Oferujemy płyty kwarcytowe zarówno nieregularne jak i formatowane, ręcznie łupane (na zdjęciu obok). Znakomicie współgrają z kostką granitową. Sprawdź ofertę płyt kwarcytowych.

Pełna oferta wyrobów z granitu.

W przypadku wątpliwości, jaki wybrać wymiar kostki lub jakie wybrać obrzeże służymy radą. Postaramy się zaproponować zakup tak skonfigurowanego ładunku, aby koszty zakupu były jak najmniejsze. Abyśmy mogli rzetelnie odpowiedzieć na zapytanie potrzebne są nam następujące informacje:

 • Kostka granitowa: wymiar, kolor, liczba ton lub metrów kwadratowych
 • Miejsce dostawy: miejscowość (bez dokładnego adresu)
 • Ewentualne ograniczenia transportowe (wielkość samochodu, sposób rozładunku)
 • Termin realizacji dostawy – szczególnie ważne w sezonie!
 • Dane kontaktowe

Złóż zapytanie – zapraszamy.

PS. dla odważniejszych inwestorów polecamy podjazdy wykonane z płyt kamiennych i kostki granitowej. Powierzchnia z płyt jest w podobnej cenie co z kostki. Płyty z gnejsu wytrzymałością dorównują granitowi. Efekty estetyczne wg gustu – nam się bardzo podoba. Trochę się komplikuje sprawa wykonania (ale nie aż tak bardzo – we wpisie zdjęcia z budowy), ale podjazd robimy na wiele lat i efekt estetyczny też jest bardzo ważny. Więcej tutaj: podjazdy z kamienia.