Nasza działalność jest wynikiem osobistych doświadczeń z budowy domów i urządzania ogrodów. W przeciwieństwie do wielu innych firm handlowych my osobiście wykonywaliśmy najróżniejsze prace związane z kładzeniem i obróbką kamienia. Przekonaliśmy się, jak ważna jest jakość kamienia, jak ważny jest dobry dostawca i wykonawca. Własne doświadczenia i narzekania wielu znajomych, którzy sami sobie nie radzili pchnęły nas do rozwinięcia działalności komercyjnej.

Firma Darston sp. z o.o. prowadzi zarówno działalność handlową jak i produkcyjną. Połączenie tych dwóch funkcji daje szerokie możliwości zaspokojenia potrzeb nawet bardzo wymagającego klienta. Przez kilka lat działalności dokonaliśmy właściwych wyborów w zakresie selekcji dostawców kamieni zagranicą, a także nawiązaliśmy współpracę z najlepszymi kopalniami i przetwórniami kamienia w Polsce. Dodatkowo uruchomiliśmy zakład kamieniarski, w którym przetwarzamy zarówno materiał  z importu, jak i złoża krajowe. Nasza produkcja skupia się na kamieniu łupanym w postaci płyt posadzkowych, elewacyjnych oraz kamienia murowego. Zastosowanie odpowiednich technik obróbki pozwala nam na wytwarzanie kamieni o naturalnej powierzchni w kilku barwach i różnorodnym asortymencie.

Stawiamy sobie za cel nawiązanie do najlepszych tradycji kamieniarskich i tworzenie kamienia, z którego wykonać można ciekawe projekty nawiązujące zwłaszcza do technik warstwowego układu kamienia.

Historia i rozwój firmy Darston sp. z o.o.

[row] [column span=”four”]

1990

początek – PRO-BTL

[/column] [column span=”eight”]

Początkowo działaliśmy jako firma PRO-BTL. Było to przedsiębiorstwo rodzinne powstałe już w 1990 roku. Po roku 2000 zajmujące się również importem kamienia dla potrzeb budownictwa jak i wykonawstwem prac budowlanych. Początkowo nasz główny rejon działania to okolice Sanoka. Ponieważ wielokrotnie ofertą interesowali się turyści z innych rejonów Polski, dlatego podjęliśmy działalność przez Internet i rozszerzyliśmy ofertę na całą Polskę. Otworzyliśmy dwa dodatkowe składy (Stara Iwiczna k.Warszawy i Młodzianowo k.Makowa Mazowieckiego).

[/column] [/row] [row] [column span=”four”]

2014

Darston sp. z o.o.

[/column] [column span=”eight”]

Rozwój sprzedaży spowodował konieczność podjęcia inwestycji w firmę, tym samym wprowadzenia dodatkowego kapitału do spółki i wspólników spowodował zmianę formuły prawnej, w jakiej działamy. Od kwietniu 2014 działalność kontynuujemy, jako Darston sp. z o.o. Zmiana formuły prawnej nie zmieniła naszych atutów czyli są to nadal ci sami ludzie i ta sama (choć ciągle poszerzana) oferta.

[/column] [/row] [row] [column span=”four”]

2015

własna siedziba i plac

[/column] [column span=”eight”]

Rozwój działalności wymusił kolejne inwestycje. Od sierpnia 2015 działamy na własnym obszernym placu w Zahutyniu k.Sanoka. Jednocześnie zmuszeni byliśmy zlikwidować plac w Młodzianowie. Okazało się, że nie każdy rejon Polski lubuje się w kamieniu naturalnym.

[/column] [/row] [row] [column span=”four”]

2017

rozpoczęcie produkcji

[/column] [column span=”eight”]

W roku 2017 dokonaliśmy kolejnej inwestycji – uruchamiamy własny przerób kamienia. Przetwarzamy kamień pozyskany z różnych kamieniołomów na wyroby, których poszukują inwestorzy i wykonawcy. Specjalizujemy się w kamieniu łupanym stosowanym do wznoszenia murów oraz na elewację. Przetwarzamy także kamień na posadzki (płyty formatowane, antykowane).

[/column] [/row]

Oprócz sprzedaży służymy wszelkimi informacjami dotyczącymi zastosowania i samego wykonawstwa. Posiadamy wiedzę i doświadczenie w zakresie sposobów układania kamienia jak i materiałów, które są niezbędne w tym procesie. Możemy również polecić ekipy budowlane, które prowadziły inwestycje na bazie naszych kamieni. Staramy się kompleksowo zaspokoić potrzeby naszych klientów.

Zapraszamy do współpracy budowlane firmy wykonawcze jak i firmy projektują i wykonujące ogrody. Współpraca z firmami.